Buradasınız :
Çamur Banyoları Turları

Köyceğiz Gölü'nü denize bağlayan, Dalyan Kanalı kenarındaki Dalyan Çamur Banyoları yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi. Yörede, Ali Rıza Çavuş Girmesi olarak bilinen Dalyan Çamur Banyoları'nı günde ortalama en az 1000 ile2000 kadar turist ziyaret ediyor.

Göcek 12 Adalar Turları

En popüler tekne gezisi olmasının dışında Türkiye’nin en güzel sahil şeridinde tekne turuna çıkmak ister misiniz? 4-5 değişik noktada(ada ve koyda) yüzmek için mola verilen . Bu gezi unutmanız mümkün olmayacak! kelimelerle anlatılmaz yaşanır.

Kaya Mezarları Turları

Kaunos diğer antik kentlerde olduğu gibi, yerleşimin dışında büyük bir mezarlığa sahip. Manzaraya doğru konumlanan mezarlık alanı içinde farklı tipte mezarlar göze çarpıyor. Aslında Dalyan ve yakın çevresinde kayalara oyulmuş onlarca kral mezarı bulunuyor.

Köyceğiz Gölü Mehtap Turları

Köyceğiz gölünün ve iztuzu plajının bağlantı yeri Dalyan boğazında harika bir gece için en ideal turlardan olan bu tur akşam saatlerinde yemekle başlayıp eğlence dans ve denizle tatlanacak bir geceye dönüşüp sizin için unutulmaz bir gece olacak.

At Safari Turları

Doğal güzelliklerle iç içe bölgemizdeki, vahşi yaşam ve tarihle güzel yerlerden bazılarını keşfetmek için fantastik bir yol. Köyceğiz Gölünün temiz mavi sularında yüzmek, doğal manzaralarla çevrili zeytin ağaçları ve pamuk tarlalarında atlarla gerçek bir keyiftir mutlaka yapılması gereken turlardır.

Kanal Tekne Turları

Dalyan'da kısa süreli kalanların, ya da ilk günlerde Dalyan'ı tanımak isteyenlerin katıldığı tur. Yemekli, ya da yemeksiz olan bu tur, saat 10.30 civarında iskeleden başlıyor. Bu tura katılanlar, kısa sürelerle çamur banyolarını, Kaunos harabelerini, deltayı, İztuzu Plajı'nı ziyaret ediyor, gölde kısa bir gezi yapılabiliyor.

Bisiklet Turları

Güneybatı Türkiye'de macera haftası. Dalyan Caunos emlak villaları merkezli her gün farklı bir aktivite. Ülkemizin eşsiz iztuzu sahilinde deniz kayağı ile doğa yaşantısını gözlemlemek, portakal ve meyve bahçeleri arasında pedal çevirmek, dünya literatürüne girmiş nehirlerinde coşarak kürek çekmek, Ölemez Dağı'nda yürümek ve yeryüzünün en ilginç oluşumlarında kanyon geçişi yapmak.Aktiviteler Dalyan merkezden en fazla 1 saat mesafededir.

Dağ Yürüyüşü Gezi Turları

Bu tur Köycegiz çevresindeki o güzelim doga harikasi güzellikleri görmek için çok iyi bir sans.Ilk etapta Yuvarlak Çay'da yürüyüs yapiliyor.(Alabalik Çiftligi), 2 saatlik yürüyüsten sonra ihtiyaç duyulan ögle yemegi platform üzerinde suyun üzerinde yapiliyor.Yemekten sonra tur Köycegiz'i geçtikten sonra orman içinde olan Selaleye variyor ve burada tertemiz ve soguk suda doyasiya yüzülüyor.

Antik Kent Turları

33 oturma sırası bulunan tiyatro, akropolün eteklerinde yer alıyor. Sahne (scene), oyun yeri (orchestra) ve oturma sıraları (cavea) olmak üzere başlıca üç bölümden oluşmuş. Bodrum, Marmaris, Fethiye, Köyceğiz ve Dalyan'dan tutulan teknelerle veya tekne turları ile gidilebilen Kaunos, Köyceğiz gölünü Akdeniz'e bağlayan Dalyan Kanalı'nın (Calbis) hemen kenarında kurulmuş bir antik liman kenti.

Yuvarlak Çay Yemekli Turlar

(Topgözü) Yuvarlak Çay, yemyeşil bitki örtüsü ve tertemiz havasıyla insana sağlık ve zindelik aşılıyor. Kayaların arasından çıkıp, gün ışığıyla tanışan kar suları seyrine doyulmayan bir şelaleye dönüşüyor. Başka söze hacet yok, burası ovası, yaylasıyla, kanyonu, şelalesiyle sanki bir "tabiat mucizesi". Burada suların üzerinde kurulu restaurantlar da Tandır,Alabalık ve Kebap yemek ayrı bir lezzet katıyor.Ayrıca Yuvarlak çayın serin sularında da yüzmek mümkündür.

Kaplıca Turları

Köyceğiz Gölü'nün güneybatısındaki Ölemez Dağı'nın eteğinde bulunan Sultaniye Kaplıcaları M.Ö. 100 yıllarında Kaunoslular tarafından işletilmiştir. Daha sonra Bizanslılar zamanında yeni eklemelerle genişletilen bu tarihi kaplıcanın kalıntıları bugün gölün içinde kalmıştır. Romatizma, nefrit, ruhsal yorgunluk, cilt ve kadın hastalıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıkları için önerilmektedir. Köyceğiz´ den kısa bir karayolu yolculuğu ile ulaşılabildiği gibi, gölden motorla gitme keyfide yaşanabilir.

Tekne İle Köyceğiz Market Turlar

Köyceğiz'in efsaneleşmiş gölüyle tanışıp en güzel yerinde sizlere yüzme molası verilmektedir. Daha sonra Köyceğiz'e ulaşıp bu yörenin pazarını kendi başınıza görecek ve alış-veriş yapma fırsatına sahip olacaksınız. alış-veriş sonrası bu güzel ilçemizden ayrılarak yemek ve aynı zamanda yüzme fırsatımızın olacağı bir mola verilmektedir. Bu son molamızdan sonra Sultaniye Kaplıcalarına gidecek ve oradaki şifalı sularda günün yorgunluğunu atıp Çamur Banyosunda eğlenceli dakikalar geçireceksiniz.

Hamam Turları

Türk geleneğinin vazgeçilmez, yaşayış tarzlarından biri olan ''Hamam'' kültürü esasen Romalılar ve daha sonra Bizanslılar tarafından kullanılmış, Daha sonra Osmanlılar döneminde ilerletilmiş ve bir çok yapı bu dönemde gerçekleştirilmiştir. Biz sizi bu geleneğimize davet ediyor ve eski usullere göre inşa edilmiş yeni Hamamı ziyaret fırsatını sunuyoruz.Kendinizi 1001 Gece masallarındaki gibi hissetmeye davet edecek , Hamamdan sonra kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

Dalaman Çayı Rafting

Antik ismi İndos olan Dalaman Çayı, Dirmil yakınlarındaki Kocaş Dağından doğar, Batı Toroslar'ın Göktepe ve Yaylacık Dağlarından inen kolların birleşmesi ile dar ve derin bir vadi içinde akarak Ortaca'nın 8 km güneyinde denize dökülür.Toplam uzunluğu 229 km'dir. Türkiye'de rafting yapılan nehirler arasında en fazla turist taşıyan nehirlerden birisidir.